Co, według polskiego prawa, powinien mieć na wyposażeniu każdy samochód?

Prawidłowo wyposażony samochód powinien być gwarancją bezpieczeństwa nie tylko dla kierowcy oraz pasażerów, ale także każdego użytkownika drogi. I chociaż SEAT i inni producenci dokładają wszelkich starań, aby samochody opuszczające ich salony posiadały wszystkie niezbędne przedmioty, to właśnie od kierowcy zależy, czy wóz spełnia wymogi prawne. Wystarczy bowiem odrobina niedbalstwa z naszej strony, aby następna kontrola policyjna zakończyła się kosztownym mandatem i punktami karnymi na koncie. O czym powinniśmy zatem pamiętać, zanim wyruszymy w drogę?

Wszystko, co nasz SEAT powinien posiadać

Oprócz prawidłowo działających elementów samochodu, jak klakson lub światła, nasz samochód powinien posiadać odpowiednie wyposażenie. Na szczęście, lista niezbędników każdego kierowcy nie jest długa. Po pierwsze, wszyscy powinniśmy zaopatrzyć się w trójkąt odblaskowy, stawiany na drodze w przypadku wypadku lub unieruchomienia auta w wyniku usterki. Kolejnym przedmiotem, bez którego nie może obejść się żaden SEAT, jest gaśnica. Powinna być ona nie tylko sprawna, ale także umieszczona w łatwo dostępnym miejscu, umożliwiającym użycie jej w przypadku pożaru. Na ogół nie sprawdza się terminu ważności gaśnic, lecz nie oznacza to, że powinniśmy lekceważyć wymóg jej posiadania. Nie zapominajmy też o czytelnej tablicy rejestracyjnej.

W co jeszcze warto jest zaopatrzyć naszego nowego SEATa?

Chociaż wymogi prawne nie wymuszają na kierowcach posiadania apteczki pierwszej pomocy, zapasowej opony lub zestawu narzędzi, dobrze jest zaopatrzyć się w te przedmioty. To właśnie one sprawią, że w przypadku wypadku lub usterki, sami będziemy w stanie pomóc sobie i innym. Nawet, jeśli pomoc ta nie okaże się być w pełni wystarczająca, podstawowy ekwipunek w apteczce pozwoli nam na ustabilizowanie stanu poszkodowanego do przyjazdu karetki. Z kolei narzędzia pozwolą nam na powierzchowną naprawę awarii, co powinno wystarczyć na dojechanie do serwisu.

Pełne wyposażenie w salonach SEAT!

Kupując nowe modele w salonach SEATa, każdy kierowca może mieć pewność, że samochód opuszczający salon będzie wyposażony we wszystkie niezbędne przedmioty. Pozwoli nam to na uniknięcie dodatkowych kosztów oraz stresu, spowodowanych kontrolą policyjną i mandatami. Potem pozostaje już tylko odpowiedzialne podejście i brak lekceważenia przepisów drogowych.