Skąd wzięły się nazwy modeli SEATa?

Chociaż SEAT jest marką, którą niespecjalnie trzeba przedstawiać polskiemu kierowcy, wiele osób nie ma pojęcia, skąd Hiszpanie czerpią inspiracje dla nazw swoich modeli. Z tego też powodu, postanowiliśmy przedstawić Wam kilka przykładów, które z pewnością pozwolą na ujrzenie zwykłego SEATa Ibizy w całkowicie innym świetle!

SEAT Ibiza – młody duchem, stylowy, dynamiczny

Flagowy model SEATa to samochód, który od ponad trzydziestu lat króluje na europejskich drogach. Jego nazwa pochodzi od wyspy Ibiza, mieszczącej się na Morzu Śródziemnym. Miejsce to znane jest ze swojego piękna, gorącego klimatu i, przede wszystkim, sielankowej atmosfery. Liczne koncerty, eventy i inne atrakcje przyciągają tu tysiące turystów każdego roku. I to właśnie ta przepełniona pozytywnym przesłaniem energia stała się główną inspiracją dla projektantów SEATa Ibizy. Dynamiczny design, ciepła kolorystyka, świetny sprzęt audio wewnątrz samochodu – Ibiza to model, dzięki któremu nasze życie z pewnością nabierze bardziej radosnego wydźwięku!

SEAT Leon – tradycja i nowoczesność

Nazwa tego modelu bierze się z hiszpańskiego miasta León, słynnego ze swojej klasycznej architektury, idącej w parze z nowoczesnym budownictwem. Stare świątynie od lat urzekają turystów swoim niewątpliwym charakterem, zaś tradycyjne place pozwalają nam ujrzeć, jak współczesność współgra z historią. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście jest słynne Museo de Arte Contemporáneo de Castilla y León, przykuwające uwagę nietypową architekturą i ogromem bijących z niej barw. I to właśnie taki charakter postanowiono nadać samochodowi, jakim jest SEAT Leon. Szlachetna bryła, dynamika i wszechstronność idą tu w parze z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, dostępnymi obecnie na rynku motoryzacyjnym.

SEAT Alhambra – duma, przestrzeń, ideał

Hiszpańska Alhambra (w języku arabskim znaczy to „czerwona”) jest zespołem pałaców warownych, mieszczącym się w Grenadzie. Miejsce to do dziś kojarzy się z potęgą, pięknem i przepychem, pozostając jednym z najpopularniejszych zabytków europejskich pochodzenia arabskiego. I to właśnie do tej efektownej wizytówki Hiszpanii południowej nawiązuje rodzinny SEAT Alhambra. Auto to odznacza się ogromną przestrzenią, przywodzącą na myśl twierdze, od których pochodzi jego nazwa. A ponieważ jest to zarazem samochód rodzinny, także i oferowane przez niego funkcje bezpieczeństwa sprawią, że nasi bliscy poczują się w nim, jak w prawdziwym, komfortowym schronieniu!