Turbodiesle w autach SEAT – czemu są lepsze od Diesli?

Ekologia stała się ostatnimi czasy kwestią kluczową, jeśli chodzi o produkcję samochodów. Współczesne auto nie może być bowiem jedynie szybkie i bezpieczne – powinno być ono także przyjazne naszemu środowisku. Idea to przyświeca szczególnie europejskim producentom, do których należy także SEAT. Najnowsze modele tej marki, na przykład nowy SEAT Leon, łączą w sobie zatem ekologię z postępem technologicznym. Jest to możliwe dzięki nowym silnikom EcoTSI, opracowanym przez ekspertów hiszpańskiej firmy. Co sprawia, że stanowią one idealny zamiennik tradycyjnego Diesla?

W jaki sposób SEAT Leon, Ibiza i inne modele sprzyjają środowisku?

Silniki benzynowe jeszcze do niedawna uznawane były za jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia powietrza. Nowoczesne Turbodiesle kompletnie zażegnały jednak ten problem. To właśnie dzięki nim, SEAT Leon tudzież Ibiza są w stanie nie tylko spalać mniej paliwa, ale także odznaczać się lepszymi osiągami oraz mniejszą emisją szkodliwych spalin. To właśnie dzięki Turbodieslom, ekolodzy patrzą obecnie przychylniej na współczesne silniki nieelektryczne.

Jak działają silniki EcoTSI, obecne chociażby w nowym Seacie Leonie?

Turbodiesle EcoTSI opierają swoje działanie na tzw. downsizingu. Przy redukcji liczby cylindrów oraz pojemności, zmniejszono także wagę poszczególnych komponentów silnika. Specjalnie zaprojektowana turbosprężarka pozwala jednocześnie na uzyskanie naprawdę zadowalających osiągów. Nie zabrakło tu także bezpośredniego wtrysku paliwa, a także systemu, odpowiedzialnego za spryskiwanie tłoków olejem silnikowym. Nad obsługą zaworów czuwają najnowocześniejsze systemy, zaś zaawansowana elektronika wyłącza silnik automatycznie podczas dłuższych postojów. Dzięki temu, każdy kierowca może mieć pewność, że nowy SEAT Leon zachowa swoją moc, nie poświęcając tym samym wysokiej kultury pracy.

SEAT Leon i pozostałe modele z silnikami EcoTSI już dostępne!

Jeśli zależy nam na rozwiązaniu wszechstronnym, ekologicznym i skutecznym, naprawdę warto jest wybrać się do salonu SEATa i umówić na jazdę próbną. Najnowsze modele tej marki są bowiem niezwykle oszczędne pod kątem spalania, a przy tym bezpieczne, komfortowe i szybkie. Przy 150 koniach mechanicznych, nowy SEAT Ibiza spala jedynie około 6 litrów paliwa na 100 kilometrów w mieście i około 4 litrów na 100 kilometrów poza nim. Osiągi mówią tu więc same za siebie!